خبرها


رییس سازمان جهاد کشاورزی: درخواست داریم ردیف بودجه ای برای اصلاح باغات تخصیص داده شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان در همایش کشت هزاره ضمن ارائه گزارش وضعیت کشاورزی استان بر تخصیص بودجه برای اصلاح باغات تاکید کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان در همایش کشت هزاره ضمن ارائه گزارش وضعیت کشاورزی استان بر تخصیص بودجه برای اصلاح باغات تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان؛ علی باقرزاده همایی گفت: شهرستان میناب قطب کشاورزی استان هرمزگان است و علاوه بر اینکه بیشترین تولید را دارا می باشد تنوع محصولات نیز در این شهرستان زیاد است.
وی افزود: سطح زیر کشت محصولات زراعی در میناب 20 هزار هکتار است که حدود 25 درصد کشت زراعی در استان را شامل می شود. در بحث باغات 150 هزار هکتار سطح زیرکشت داریم و تولید 26 درصد باغبانی استان را تشکیل می دهد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی تشریح کرد: سر جمع 33 درصد تولیدات استان در شهرستان میناب واقع است که توسط کشاورزان صورت می گیرد.
باقرزاده همایی در رابطه با بهره وری از آب نیز گفت: 70 درصد اراضی زراعی و باغی هرمزگان مجهز به سیستم های آبیاری تحت فشار است و علاوه بر این برای استفاده بهینه از آب حدود 50 هزار هکتار از اراضی کشت صیفی در آن ها بصورت نشاکاری انجام می شود.
وی در ادامه بیان داشت: از نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم از ما برای اینکه ردیف بودجه ای برای اصلاح باغات استان هرمزگان در نظر گرفته شود حمایت کنند.
باقرزاده افزود: ما در اصلاح باغات نیازمند تشکیل تعاونی ها و تشکل های اجتماعی داریم که بدون کمک دولت و مجلس میسر نمی شود.
این مقام مسئول در ادامه افزود: در بخش صنایع تبدیلی میناب پیشرفت خوبی داشته است در حال حاضر 19 واحد فعال در شهرستان فعالیت دارند، 11 واحد نیز درحال احداث می باشد و 39 مورد نیز درخواست مجوز برای احداث داریم که اگر فعالیت خود را آغاز کنند موجب ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان می شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گفت: آبزی پروری نیز در میناب پیشرفت چشمگیری داشته است و ظرفیت احداث 4 هزار هکتار مزرعه جدید پرورش میگو در شهرستان وجود دارد.