Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.ir
info@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 26 C°
طلوع آفتاب: 5:46 am
غروب آفتاب: 5:07 pm

سه شنبه
حداقل دما: 24 C°
حداکثر دما: 32 C°


چهار شنبه
حداقل دما: 25 C°
حداکثر دما: 34 C°


پنج شنبه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 33 C°


جمعه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 35 C°


شنبه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 34 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


کار برداشت محصول خرما از نخلستانهای بندرخمیر به پایان رسید.


کار برداشت محصول خرما از نخلستانهای بندرخمیر به پایان رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر از پایان برداشت خرما از نخیلات این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس علی ملائی ماران گفت: برداشت خرما از ارقام عمده محصول در سطح شهرستان بندرخمیر پایان یافت ،وی خنیزی ، خاصوبی، موصلی را از ارقام عمده خرمای شهرستان نام برد.

وی با اشاره به وقوع طوفان در مرداد ماه سالجاری و افزایش خسارت وارد شده ،افزود:چهار هزار تن از نخلستانهای این شهرستان برداشت گردید. ،که افزایش تولید در شهرستان صورت نگرفته است.

وی سطح زیر کشت نخیلات این شهرستان را یک هزارو 250 هکتار اعلام کرد و افزود: نسبت به سال گذشته تغییری در سطح زیر کشت ایجاد نشده است.

مهندس ملائی ماران بیشترین سطح زیر کشت خرما دراین شهرستان ،به رویدر و روستاهای تابعه آن اشاره کرد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان از اهمیت و فواید کود مرغی در فصل پاییزخبر داد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان با اشاره به اهمیت و فواید کود مرغی در فصل پاییز که بیشترین زمان برای تجزیه کود مرغی و آماده سازی عناصر غذایی موجود در آن فراهم می گردد اشاره نمود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،یعقوب دلدار با اشاره به گزارش درج شده در روزنامه محلی استان مبنی بر اعلام کود مرغی در شهرستان پارسیان سلامت مردم را به خطر می اندازد ،گفت:با شروع فصل پاییز آغاز کشت دراین شهرستان شروع می شود و استفاده از کودهای آلی و ارگانیک کود مرغی امروز در دنیا خصوصا درایران به مصرف کشاورزی می رسد. و به این عمل می توان کودهای شیمیایی که آثار مخربی به روی زمین و محصول و در نتیجه برای انسان خواهد داشت مورد استفاده قرار نگیرد و اینگونه کودها جایگزین آن شود. وی با بیان خواص و امتیاز کود مرغی درکشاورزی افزود: تامین مقدار زیادی از عناصر غذایی مورد استفاده گیاه ...
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: تاکنون بیش از 81 هزار هکتار از باغ ها و مزارع استان زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است .


مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان از اجرای سیستم های نوین آبیاری در سطح 79هزارو476هکتار از باغ ها و مزارع استان تا پایان سال گذشته  خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، علی باقرزاده گفت:در سال جاری نیز 10هزارهکتار از اراضی استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز خواهند شد که برای اجرای سیستم تحت فشار قطره ای درسال گذشته به ازای هر هکتار45تا 56 میلیون ریال اعتباربلاعوض دولتی تخصیص یافته است.

وی بیان کرد : برای اجرای تعهد سال جاری و توسعه روش های آبیاری تحت فشار مبلغ 450میلیارد ریال از محل کمک های بلاعوض فنی و اعتباری هزینه خواهد شد وبخشی از هزینه ها نیز از سوی بهره برداران تامین می شود .  

باقرزاده یادآوری کرد : در سال جاری تاکنون اجرای 2هزارو17 هکتار طرح آبیاری تحت فشار اجرا و صاحبان طرح برای دریافت اعتبار به صندوق معرفی شدند.


حمایت از پرورش شتر در استان موجب اشتغال زایی است.


گوشت شتردر هرمزگان تاكنون نتوانسته در  سبد غذايي خانوارهاي هرمزگاني جايي پيدا كند وهمين امر زمينه را براي صادارت به سایر استانهاوکشورهای همجوار فراهم كرده وعلاوه بر آن نبود بازار مناسب براي فروش اين محصول در داخل استان موجب شده اين محصول پروتئیني سالم   به شكل  صادراتي براي برخي كشورهاي همسايه به ارمغان برده شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: استان  با دارا بودن بیش 21 هزار نفر شتر كه 50 درصد اين تعداد درشهرستانهای  جاسك وسيريك هستند . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس ناصر حیدری پوری اظهار کرد: شرایط اقليمی و مرتع هرمزگان براي پرورش  شترمساعد تر از ساير استانها است و افزود: سازمان جهاد کشاورزی به دنبال اهميت دادن به پرورش اين نوع دام در استان به منظور توليد گوشت شتر ودر آینده ...
مراسم جشن عید غدیر خم با حضور خانواده های کارکنان سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان برگزار شد.


  به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم ، ولایت و مدیریت واحد در نظام اسلامی را یکی از اصول اصلی فکری و مبانی اصولی اسلام عنوان کرد و گفت: واقعه غدیر خم یکی از مهمترین اصولی است که امروز با تأسی از آن و نگاه به گذشته و آینده می توان درس عبرت آموخت.حیدری پوری خاطرنشان کرد: سیاست های سازمان در سال اقتصادوفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی با تدبیر وامید در مسیر تولید پایدار کشاورزی با شتاب مضاعف در حال حرکت است. در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر توانایی مطالبی را درخصوص خانواده موفق  بیان کردند وی اظهارکرد: که خانواده موفق باید چند ویژکی داشته باشد ، قران محور ، قدر شناس ،مسئولیت پذیر و ولایت مدار باشند دکتر توانایی گفت :برای توجه بیشتر به قرآن این پنج سوره را به طور مرتب قرائت کنید 1- سوره یاسین قلب قرآن 2- سوره الرحمن عروس قرآن 3- ...
برگزاری 5 کارگاه آموزشی در مهر ماه در شهرستان قشم


  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم از برگزاری 5کارگاه آموزشی دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مالک یزدان پناه گفت: در اجرای وظایف ذاتی مدیریت جهاد کشاورزی و در راستای آماده سازی و توانمندسازی بهره برداران و روستاییان در مهر ماه سالجاری ،این مدیریت اقدام به برگزاری 5کارگاه آموزشی کرد.

وی ابراز داشت: این کارگاه های آموزشی تحت عنوان حفظ کاربری اراضی ، اصول مبارزه با آفات گوجه فرنگی ،اصول استانداردسازی منابع آب کشاورزی ، اصول استانداردسازی آب شرب دامها و جایگاه دام و بیماریهای مشترک بین انسان و دام بود.

یزدان پناه افزود: این کارگاه آموزشی در روستای توریان و مسن که با استقبال بهره برداران و روستاییان برگزار گردید.

 


مبلغ 30میلیارد ریال جهت توسعه کشاورزی بخش احمدی اختصاص یافت.


 معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : به منظور توسعه فعالیتهای کشاورزی در بخش احمدی از توابع شهرستان حاجی آباد ، مبلغ 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات بند (ش)ماده (224) قانون برنامه پنجساله اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،عادل شهرزاد اظهار داشت:از مبلغ مذکور 15میلیارد ریال جهت اجرای پروژه های آب و خاک، 2میلیارد ریال جهت  ارائه خدمات اسکان عشایر ، 3میلیارد ریال جهت اصلاح و بهسازی باغات منطقه احمدی اختصاص یافته است. وی گفت:ضمن آنکه مبلغ 10میلیارد ریال نیز به منظور حفاظت منابع  آب و خاک به پروژه های آبخیزداری اختصاص یافته است.

عادل شهرزادافزود : انتظار میرود هزینه کرد منابع مذکور بتواند تاثیرات قابل توجهی در بهبود شرایط کشاورزی و فعالیتهای زیر مجموعه آن ، در منطقه داشته باشد.


91نفر دراستان هرمزگان به حرفه زنبورداری مشغول هستند.


مسئول پرورش زنبورعسل جهاد کشاورزی هرمزگان از اشتغال 91 نفر به حرفه زنبورداری در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان هرمزگان، فرهادبشیری با اشاره به اشتغال 91 نفر در حرفه زنبورداری ،افزود: عسل دراستان هرمزگان در فصول پاییز و بهار برداشت می شود و زنبورداران استان برای تولید عسل در فصل تابستان به استانهای دیگر که شرایط مناسب پرورش زنبور عسل در فصل تابستان را دارد کوچ می نمایند. وی تعداد کلنی زنبور عسل در استان را براساس آمارگیری سال 92، 13هزارو578 کلنی دانست و خاطر نشان کرد که درسال گذشته 112 تن عسل توسط زنبورداران بومی استان تولید گردید. مهندس فرهاد بشیری اظهار داشت: شهرستان رودان با شش هزارو71 کلنی و تولید 58 تن عسل طبق آمارگیری سال 92 درزمینه تولید عسل و تعداد کلنی ها رتبه نخست را دراین استان دارد. وی تصریح کرد: هرمزگان به دلیل دما و پوشش گیاهی ...
اختصاص 400 هکتار از زمینهای کشاورزی بندرلنگه به کشت گوجه فرنگی


مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه با اشاره به آغاز کشت گوجه فرنگی دراین شهرستان گفت: امسال 400 هکتار از زمینهای این شهرستان به کشت این محصول اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محمد پورعلی افزود: پارسال 350 هکتار به کاشت این محصول اختصاص یافته بود،عملیات کاشت با انتقال 10میلیون نشاء گوجه فرنگی به زمینهای کشاورزی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تولید محصول گوجه فرنگی در بندرلنگه امسال 12 درصد بیشتر از سال گذشته باشد ،خاطر نشان شد: پارسال 10هزارو500تن ازاین محصول از زمینهای کشاورزی بندرلنگه برداشت شد.


اولین محموله صادرات گوسفند درسیریک


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک از اولین محموله 197 راسی گوسفندازشهرستان  سیریک به کشورعمان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، سید رضا امیرزاده گفت: اولین محموله صادرات احشام زنده ( گوسفند)به تعداد 197 راس از اسکله چند منظوره سیریک به کشور عمان بندرخصب بارگیری و صادر شد.  امیرزاده در حاشیه صادرات این احشام در اسکله چند منظوره شهرستان افزود:ارزش محموله صادراتی بیش از 40هزار دلار می باشد. وی اضافه کرد: در هفته آینده دومین محموله صادراتی احشام زنده گوسفند به تعداد 400 راس از اسکله چند منظوره سیریک به کشور عمان صادر خواهد شد. وی خاطر نشان کرد:احشام صادراتی 15 روز قبل از صادرات توسط دامپزشکی در سه نوبت برای مبارزه با بیماریهای طب برفکی ، آبله و انگل های خارجی و برخی آزمایشات تب مالت واکسیناسیون و مجوز حمل الکترونیکی یک پارچه ...نمایش 11 الی 20 از مجموع 1939 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1939 خبر
تصاویر گالری عکس: 60 عکس
بازدید امروز: 326
بازدید دیروز: 7235
کل بازدیدکنندگان: 5758786
افراد آنلاین: 125© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات