Hormozgan Agriculture of Jahad


علينقي صالحي
riasat@hormozgan-agri-jahad.irinfo@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 33 C°
طلوع آفتاب: 5:59 am
غروب آفتاب: 7:32 pm

جمعه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 39 C°


شنبه
حداقل دما: 30 C°
حداکثر دما: 37 C°


یک شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 36 C°


دو شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 37 C°


سه شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 39 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک تشریح کرد:
نظارت دقیق بر اراضی واگذار شده طرح های کشاورزی و غیر کشاورزی


مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک ازعوامل نظارتی دقیق بر اراضی واگذار شده طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی براساس فرم های جدید بطور جدی و دقیق خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، عباس مویدی گفت:877مورد پرونده طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی در این شهرستان موجود می باشد که نظارت بر طرحهایی که پیشرفت فیزیکی کمتری دارد در الویت قرار دارد، وی افزود :در صورت عدم انجام تعهدات مجریان طرحها ،برابر برنامه زمانبندی طرح برخورد قانونی صورت می گیرد. مویدی تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در تولید و اشتغال زایی در بخش کشاورزی ، نظارت براین اراضی در سطح هفت هزارو200 هکتار صورت می گیرد. وی با اشاره به اینکه متخلفین تغییر کاربری غیر مجاز به منظور برخورد قانونی به مراجع ذیربط معرفی می گردندگفت: جهت جلوگیری از تغییر کاربری اراضی ...مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد خبر داد:
اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی شهرستان حاجی آباد


مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی و باغات شهرستان حاجی آباد در سالجاری خبر داد و افزود: سهمیه این شهرستان دوهزار هکتار است . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، محمدعلی علیپور گفت: با سهمیه دوهزار هکتار اراضی در این شهرستان ،از این میزان 600 هکتاردر حال اجرا می باشد ، وی افزود: پیش بینی می شود مابقی تعهدات تا پایان سال به اتمام برسد. وی با بیان اینکه 85 درصد میزان اعتبار دولتی که به صورت بلاعوض کمک شایانی به بهره برداران می شود و 15 درصد سهم خودیاری از طرف کشاورزان است. علیپور ابراز داشت: بیشترین استقبال اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی صورت می گیرد که تاکنون بالغ بر 9هزارو700 هکتار از 15 هزار هکتار اراضی و باغات قابل اجرا ، انجام شده است ، که معادل 60درصد می باشد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: ...
برگزاری کارگاه آموزشی ترویجی طرحهای اقتصادی مقاومتی در بندر لنگه


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندر لنگه گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ،مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با هماهنگی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه بندرلنگه ، کارگاه آموزشی یک روزه طرح های اقتصادی مقاومتی در بندر لنگه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،محمد پورعلی افزود: این کارگاه آموزشی با محوریت پرورش مرغ بومی ، پرورش قارچ خوراکی ، کشت گلخانه ای در بندر لنگه برگزار گردید، وی اضافه کرد: این کارگاه آموزشی بیش از 156 نفر شرکت کننده داشت که محتوای آموزشی دوره مهارتی شامل مجموعه دانش و مهارتهایی است که در طول دوره آموزشی به کارآموزان ارائه می شود. وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح الگوسازی طرح های اقتصاد مقاومتی بوده که می توان به ترویج و فرهنگ سازی فعالیت بومی بین روستاییان پرداخت . مهندس ...
تلاش برای توسعه سردخانه های کشاورزی، درراستای حمایت از تولیدکنندگان


 سرپرست مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:سردخانه‌ها دارای قابلیت حفظ و نگهداری از محصولات زراعی و باغی و مواد غذایی بوده و این امر حاکی از اهمیت احداث سردخانه‌ها در ایجاد صرفه اقتصادی بیشتر برای تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و باغی است.  به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان،علی جابری،افزود: سردخانه‌ها درکاهش ضایعات محصولات کشاورزی نقش کلیدی داشته وسازمان درتلاش برای توسعه سردخانه های محصولات کشاورزی،از تمام سرمایه‌گذاران و افرادی که تخصص لازم در این صنعت را دارند دعوت میکند با مراجعه به مدیریت صنایع سازمان، دررابطه با اخذ مجوز ساخت اقدامات لازم را با همکاری وراهنمایی کارشناسان متخصص به انجام رسانند. جابری ، ظرفیت سردخانه های شیلاتی، زراعی و باغی این استان را برای سردخانه بالای صفرهشت هزارو850 تن و برای سردخانه های زیرصفرهفت هزارو300 ...مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:
ظرفیت جوجه ریزی مرغداریهای هرمزگان 285 واحد مرغداری است.


مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به وجود 285 واحد مرغداری گوشتی در سطح استان گفت:ظرفیت جوجه ریزی مرغداریها در سال جاری 7/5 میلیون قطعه در دوره است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمد قریشی ، میزان جوجه ریزی سال گذشته 15 میلیون قطعه با 24 هزار تن گوشت تولیدی عنوان و اضافه کرد: در صورت تامین به موقع نهاده ها امکان تولید امسال نسبت به سال کذشته افزایش می یابد. وی اظهار داشت : میزان تولیدتخم مرغ تولیدی سال گذشته را 50 تن ذکر کرد و گفت: در حال حاضر 285 واحد گوشتی ، 1 واحد تخمگذار به ظرفیت 10هزار قطعه در هر دوره و 2 واحد مرغ مادر به ظرفیت 60هزار قطعه در استان هرمزگان فعالیت دارند. قریشی افزود: جوجه ریزی فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما در خرداد به دلیل  آشفتگی بازار در دوماهه اول افزایش تولید و کاهش تقاضا ...
تشکیل جلسه گلخانه داران در پارسیان:


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان با گلخانه داران بمنظور هماهنگی لازم در خصوص تولید و تامین نشاء سالم و قیمت فروش مورد نیاز شهرستان جلسه ای تشکیل داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،یعقوب دلدار گفت: شهرستان پارسیان یکی از شهرستان هایی است که از نظر سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان دارای رتبه کشت می باشد. وی افزود: هر ساله سطحی معادل دو هزار هکتار از اراضی کشاورزان به زیر کشت این محصول خواهد رفت.

دلدار تصریح کرد: شهرستان پارسیان دارای 8 واحد گلخانه به ظرفیت تولید 25 میلیون عدد نشاء می باشد.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت این شهرستان سالیانه به 50 میلیون عدد نشاء نیاز دارد،که 25 میلیون معادل 50درصد توسط واحدهای گلخانه ای شهرستان تامین و مابقی آن خارج از شهرستان و یا شهرهای همجوار تامین می شود.


برگزاری کارگاه آموزشی ترویجی طرحهای اقتصاد مقاومتی در سیریک


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت:  برنامه آموزشی ترویجی طرحهای اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقا سطح توانمندی ها و افزایش اشتغال، کارگاه آموزشی مهارتی در سیریک برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، سید رضا امیری زاده افزود: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و با توجه به توافق های به عمل آمده با سازمان بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی ،این کارگاه آموزشی با محوریت پرورش قارچ خوراکی ، تولید کود، پرورش مرغ بومی،با 23 شرکت کننده دراین شهرستان برگزار شد. وی تصریح کرد: محتوای آموزشی دوره مهارتی شامل مجموعه دانش و مهارتهایی است که در طول دوره آموزشی به کارآموزان ارائه می شود. این مسئول افزود: در پایان به هر کدام از شرکت کنندگان گواهی نامه مهارتی اعطا می گردد.                                                                                                          ...
آغاز برداشت لیمو ترش در رودان


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان خبر داد: برداشت لیموترش از7 هزار هکتار از باغات شهرستان رودان آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، سهراب مرشدی گفت: پیش بینی می شود بیش از 85 هزار تن لیموترش در سالجاری ازباغ های لیموترش این شهرستان برداشت شود.وی افزود: برداشت لیموترش از نیمه دوم تیر ماه از سطحی معادل 7 هزار هکتار باغات این محصول در این شهرستان آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

مرشدی با بیان اینکه ، شهرستان رودان بزرگترین تولید کننده لیموترش است ، گفت: نیمی از لیموی تولیدی پس از درجه بندی و بسته بندی و نیمی دیگر بصورت فله ای روانه بازارهای مصرف داخلی بخصوص شیراز ، تهران ، اصفهان می گردد.وی مهمترین مناطق تولید را در بخش مرکزی و بیکاه اعلام کرد.

در راستای صیانت از اراضی ملی و دولتی صورت گرفت:
نظارت جدی و کامل جهاد کشاورزی قشم بر اراضی واگذار شده


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم از نظارت جدی و کامل جهاد کشاورزی قشم بر اراضی واگذار شده در راستای صیانت از اراضی ملی و دولتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، مالک یزدان پناه تصریح کرد: این طرح با هدف خودکفایی در تولید از افزایش سطح زیر کشت و بهره برداری بیشتر از اراضی واگذار شده انجام می گردد.

وی با بیان اینکه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قشم در این راستا برنامه نظارت جدی و کامل براین اراضی را در دستور کار خور قرار داده است ، تصریح کرد: بدین منظور برای تمامی طرحهای واگذار شده علاوه بر بازدید از اراضی واگذاری فرمهای صورتجلسه عوامل نظارتی برای این زمین ها در هر بازدید تکمیل می گردد.

یزدان پناه افزود: در صورت عدم انجام تعهدات توسط مجریان طرحها ،برخورد لازم و قانونی با آنها صورت می گیرد.


تحقق اقتصاد مقاومتی با تقویت بخش کشاورزی


راهکار تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی شهرستان جاسک به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، علی انتظار المهدی ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک در جلسه اقتصاد مقاومتي كه با حضور تني چند از فرماندهان بسیج استان هرمزگان برگزار شد با اظهار اين مطلب بيان داشت: توسعه پايدار در بخش كشاورزي، اقتصاد مقاومتي را عملي مي كند.  مهندس انتظارالمهدی با بيان اينكه با تمهيدات انديشيده شده توسط دولت، هم اينك كشاورزي محور توسعه كشور قرار داده شده ادامه داد: فضاي ايجاد شده در كشور در راستاي توسعه بخش كشاورزي و تامين منابع تسهيلاتي ارزان قيمت فرصت مغتنمي براي استفاده از ظرفيت هاي بخش كشاورزي است وی افزود: شهرستان جاسک در زمینه های تولید گوشت قرمز و سفید از شرایط مناسبی برخوردار است، وی تصریح کرد: می توان با حمایت از طرحهای پرورش مرغ خانگی و دام سبک ...نمایش 11 الی 20 از مجموع 1791 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1791 خبر
تصاویر گالری عکس: 63 عکس
بازدید امروز: 1551
بازدید دیروز: 2916
کل بازدیدکنندگان: 5251594
افراد آنلاین: 68© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات