Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.irinfo@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 36 C°
طلوع آفتاب: 6:20 am
غروب آفتاب: 7:08 pm

چهار شنبه
حداقل دما: 29 C°
حداکثر دما: 37 C°


پنج شنبه
حداقل دما: 29 C°
حداکثر دما: 39 C°


جمعه
حداقل دما: 29 C°
حداکثر دما: 36 C°


شنبه
حداقل دما: 29 C°
حداکثر دما: 37 C°


یک شنبه
حداقل دما: 29 C°
حداکثر دما: 39 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


حفاظت از اراضی زراعی و باغهای شهرستان رودان با مشارکت بخش خصوصی


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان گفت: حفاظت بیش از 42 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی این شهرستان ،موضوع قانون حفظ کاربری ازنیمه دوم مردادماه به بخش خصوصی واگذار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، مهندس سهراب مرشدی اظهار کرد: یکی از وظایف مهم وزارت خانه جهاد کشاورزی امنیت غذایی می باشد که مستلزم تداوم بهره برداری از اراضی زراعی و باغی می باشد که این امر مستلزم همکاری تمامی کشاورزان و باغداران با این مدیریت می باشد.وی افزود: به منظور جلوگیری از سوء استفاده گران و سودجویان ، حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان برای اولین بار در قالب قرادادی به یک شرکت حفاظتی امنیتی با نظارت مدیریت جهاد کشاورزی واگذار گردید. مهندس مرشدی یکی از وظایف شرکت طرف قرارداد را بازدید روزانه از تمام اراضی زراعی و باغی شهرستان در طول ایام هفته و حتی ایام تعطیل اعلام کرد و گفت: به محض ...
رشد چشمگیر صنعت طیور در استان هرمزگان


همگام با رشد سایر ابعاد اقتصادی استان هرمزگان ، صنعت مرغداری و به عبارت کلی صنعت طیور استان رشد چشمگیری داشته است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمد قریشی با اشاره به رشد صنعت مرغداری ،هم از نظر تعداد واحدهای مرغداری و هم از نظر ظرفیت ایجاد شده ، اظهار داشت: در چهار ماه سال 93 تعداد واحدهای مرغداری به 288 واحد و ظرفیت مرغداری به 74/5 میلیون قطعه افزایش یافته است  و میزان تولید هفت هزارو400 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 تن افزایش یافته است. وی به تعداد واحدهای مرغ مادر در استان به 2 واحد با ظرفیت اسمی 60هزارقطعه و تعداد هفت کشتارگاههای طیور و تعداد 2واحد کارخانه خوراک دام و طیور فعال در این زمینه اشاره کرد. قریشی، اقدامات انجام شده در صنعت مرغداری به 1تسهیل صدور مجوزهای مرغداری 2اجرای طرح بهینه سازی مرغداریها 3اعطاء تسهیلات 4 اجرای ...مسئول پرورش زنبور عسل هرمزگان تشریح کرد:
112تن عسل در استان هرمزگان تولید شد.


مسئول پرورش زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: 112تن عسل از کندوها ظرف یکسال دراستان برداشت شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،فرهاد بشیری بیان داشت : 91زنبوردار بومی در شهرستانهای حاجی آباد ، بندرعباس، رودان ، میناب ، پارسیان و بستک با 13هزارو 578 کندو،عسل تولید می کنند که رودان با یکهزارو 74 کندو و 58 تن عسل رتبه نخست را در هرمزگان دارد.

این مسئول اظهار کرد: هرمزگان دارای یک میلیون و 100 هزارهکتار عرصه جنگلی کوهستانی و ساحلی پوشیده از انواع درختان کرت،کهور،کنار دارد.

بشیری خاطرنشان شد: برداشت عسل با توجه به شرایط آب وهوایی در استان در طول سال انجام می شود اما بیشترین برداشت در فصل مهاجرت زنبورداران به مناطق خوش آب و هوای استان در فصل های پاییز و زمستان صورت می گیرد.


خرمای پیارم سهم مناسبی در سبد صادرات کشور


به منظور بالا بردن کیفیت و کمیت خرمای پیارم وداشتن سهم مناسبی در سبد صادرات کشور جلسات مشترکی درجهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمدعلی علیپور با اشاره به این جلسات که با هدف ایجاد تعامل میان بخش خصوصی فعال درتجارت و بازنگری در درجه بندی خرمای پیارم برگزار گردید، ابراز داشت:درجه بندی خرمای پیارم و نحوه خرید از تولید کنندگان و آموزش های مورد نیاز به تولید کنندگان و نظارت ،دراین جلسه مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: پس از نقطه نظرات حضار ، نظارت برفروش و درجه بندی خرما به عهده صنف کشاورزی با همکاری تعاونی نخلداران و انجمن خرماصورت می پذیرد و همچنین آموزش های مستمر بر بهداشت باغ،تغذیه، آبیاری و دیگر موارد مورد نیاز آموزشی با همکاری تحقیقات کشاورزی در دستور کار این مدیریت قرار گرفت. دراین جلسه که ...مدیر جهاد کشاورزی قشم خبر داد:
تشکیل کمیته دستورالعمل اصلاحی ماده 9 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی


مدیر جهاد کشاورزی قشم از تشکیل اولین جلسه کمیته دستورالعمل اصلاحی ماده 9 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی (رفع تداخلات) با حضور رئیس اداره منابع طبیعی و رئیس اداره امور اراضی دراین دراین شهرستان خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مالک یزدان پناه دراین جلسه با اشاره  به شرحی از دستورالعمل برای اعضا گفت:شهرستان قشم از نظر کشاورزی جایگاه ویژه ای دارد. و همچنین بحث دوحاکمیتی بین وظایف سازمان منطقه آزاد و مدیریت جهاد کشاورزی قشم درخصوص اراضی خارج از یک هزارو 200کیلومتر مربع(منطقه ویژه اقتصادی) و همچنین تداخل اراضی در منطقه 300کیلومتر مربع با اداره منابع طبیعی ازطریق کارگاه استانی از مصوبات مهم این جلسه بود. وی با بیان اینکه تامین امکانات نیرو و تجهیزات فنی و خودرو از کارگروه استانی پیگیری بعمل می آید.افزود: جلسات کمیته بصورت ماهانه ...
برگزاری کلاس آموزشی آبیاری تحت فشار در بندرخمیر


کلاس آموزشی ترویجی آبیاری تحت فشار و طرح تجمیع باغات در شهر رویدر از توابع شهرستان بندرخمیر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،مهندس علی ملائی ماران  هدف از برگزاری این کلاس را آموزش بهره برداران و باغداران رویدر جهت آشنایی بیشتر با آبیاری تحت فشاردانست.

وی افزود: این کلاس آموزشی با شرکت بیش از 50نفر از کشاورزان و باغداران تشکیل شد.

ملائی ماران رئیس جهاد کشاورزی بندرخمیر اظهار کرد: دراین کلاس که باحضور کارشناسان آبیاری تحت فشار و ترویج برگزار شد، باغداران ضمن آشنایی با انواع روشهای آبیاری، نوسازی و یکپارچگی سازی اراضی باغی خواستار اجرای این طرح ها دراراضی باغی خود شدند.

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان تشریح کرد:
کار خرید تنباکو درشهرستان پارسیان آغاز شد.


مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از آغاز کارخرید تنباکو در این شهرستان خبر دادو افزود: خرید تنباکو به دو صورت انجام می شود ،یکی بصورت برگه و دیگری بصورت پودر شده که توسط خرمنکوبهای مخصوص خردشده و بصورت پودر بسته بندی شده و به استان بوشهر حمل           می شود . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،یعقوب دلدار اظهار داشت: امسال از سطح زیر کشت معادل 200هکتارتنباکو ، 500تن تنباکو برداشت شده است . وی عمکرد در هر هکتار را 5/2 تن عنوان کرد. دلدار با اشاره به اینکه کشت تنباکو در شهرستان پارسیان معمولا از نیمه دوم آذر ماه و تا پایان دی ماه ادامه دارد، وبرداشت این محصول از اواخر فروردین ماه آغاز و تا اواخر خردادماه بطول می انجامد،افزود: تنباکو هر ساله در پارسیان توسط کشاورزان بخش مرکزی و کوشکنار کشت می گردد. مدیر جهاد کشاورزی پارسیان با بیان ...
مراسم تودیع و معارفه رئیس نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی هرمزگان برگزارشد.


افزایش بهره‌وری تولیدات استان با سیاست‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی و همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تحقق می‌یابد. به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان، مراسم تودیع و معارفه رئیس نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی استان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، جمعی از اعضای شورای  نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی هرمزگان در محل سالن زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد. رئیس جهاد کشاورزی هرمزگان در این مراسم اظهار کرد: نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی  با حضور در عرصه های مختلف کشاورزی و با کار و تلاش شبانه روزی خود سهم مهمی را باید ایفا کند.ناصرحیدری پوری با اشاره به اینکه تغییر رویکرد بخش کشاورزی استان از نوع کشاورزی سنتی به کشاورزی اقتصادی از جمله اولویت ها و سیاست های کاری سازمان در این زمینه می باشد . افزود : برای ...
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین حفظ کاربری اراضی در قشم


 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم از برگزاری کارگاه آموزشی ،آشنایی با قوانین حفظ کاربری اراضی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،مالک یزدان پناه در خصوص اهمیت نظارت بر واگذاری اراضی گفت: در اجرای وظایف ذاتی جهاد کشاورزی در راستای توانمندی سازی روستاییان ،در روستاهای شهرستان قشم کارگاه آموزشی با عنوان تغییر کاربری غیر مجاز اراضی برگزار شد.

 یزدان پناه افزود:در این کارگاه آموزشی که با حضور بهره برداران شهرستان برگزار گردید،مباحثی در رابطه با درخواست واگذاری زمین ،نظارت برواگذاری اراضی و مصادیق تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی مطرح شد.

وی خاطر نشان شد : این کارگاه آموزشی در روستاهای رمکان از بخش مرکزی ، سوزا از بخش شهاب بودکه با  حضور44 نفر از بهره برداران بخش کشاورزی روستاهای ذکر شده برگزارشد.


آغاز تولید نشاء در بستک


مدیر جهاد کشاورزی بستک از آغاز تولید نشاء گوجه فرنگی ، فلفل، بادمجان در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، عباس مویدی گفت:میزان تولید نشاء خودمصرفی توسط کشاورزان در سالجاری بالغ بر 6میلیون بوده که نسبت به سال قبل 50درصد رشد داشته است. وی خاطر نشان شد: سطح زیر کشت سبزی و صیفی دراین شهرستان یک هزارو 750هکتار می باشد و افزود: تولید نشاء دراین شهرستان از مرداد ماه شروع وتا مهرماه ادامه می یابد. مویدی ابراز داشت: کشاورزان شهرستان بستک جهت تامین نشاء های مورد نیاز خود شخصا اقدام به تولید آن به روش نیمه مکانیزه در محیط خزانه های داربستی با پوشش توری در مزارع خود نمودند. وی به مزایای این روش به ممانعت از ورود عامل آفات و بیماریها توسط نشاء به مزارع، تنظیم دقیق زمان کاشت  بذر در خزانه و انتقال نشاء به زمین اصلی ، صرفه جویی ...نمایش 11 الی 20 از مجموع 1844 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1844 خبر
تصاویر گالری عکس: 63 عکس
بازدید امروز: 45906
بازدید دیروز: 7668
کل بازدیدکنندگان: 5431488
افراد آنلاین: 54© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات