Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.ir

info@hormozgan-agri-jahad.ir
وضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 22 C°
طلوع آفتاب: 6:09 am
غروب آفتاب: 4:49 pm

سه شنبه
حداقل دما: 19 C°
حداکثر دما: 29 C°


چهار شنبه
حداقل دما: 18 C°
حداکثر دما: 28 C°


پنج شنبه
حداقل دما: 16 C°
حداکثر دما: 29 C°


جمعه
حداقل دما: 16 C°
حداکثر دما: 28 C°


شنبه
حداقل دما: 14 C°
حداکثر دما: 28 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


سومین محموله صادرات دام زنده از سیریک به عمان


 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک از سومین محموله صادرات دام زنده از اسکله چند منظوره بندر سیریک به عمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،سید رضا امیرزاده با اشاره به محموله سه فروند لنج با هزار راس گوسفند ،افزود:این محموله ها به بندر خصب کشور عمان صادر شد.

وی گفت : ارزش محموله صادراتی برای کشور بیش از 200 هزار دلار ارز آوری دارد .

امیرزاده اظهار داشت:هفته آینده از اسکله چند منظوره سیریک هزارو500 راس گوسفند به کشور عمان صادر می شود.


برگزاری دوره آموزشی ویژه مربیان طرح همگام با کشاورز در میناب


مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت:کانون بسیج مهندسین کشاورزی میناب که از اردیبهشت ماه سالجاری افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرده ،تاکنون 110 نفر از مهندسین بسیجی به عضویت این کانون در آمده اند. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،مهدی عباسپور با اشاره به اهداف کانون بسیج آموزش کشاورزان و ارتقاء بخشیدن سطح علمی و عملی کشاورزان افزود:در زمینه افزایش تولید محصولات کشاورزی از نظر کمی و کیفی و تولید،جز محصول سالم می باشد. وی در این راستا اذعان داشت: با هماهنگی سازمان بسیج مهندسین استان و ناحیه مقاومت سپاه میناب تعداد 14 نفر از مهندسین بسیجی بعنوان مربیان طرح همگام با کشاورز جهت شرکت در دوره آموزشی مربیگری به تهران اعزام شدند که پس از گذراندن دوره گواهینامه مهارت به آنها صادر خواهد شد. مدیر جهاد کشاورزی میناب افزود: با ایجاد شبکه شباب در روستاهای محل فعالیت و پایگاه مقاومت بسیج ...معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی هرمزگان:
آغاز برداشت محصولات سبزی و صیفی در هرمزگان


معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی هرمزگان گفت:برداشت محصولات سبزی و صیفی ازاراضی زیر کشت هرمزگان آغاز شد. به گزارش روابط عمومی جهادکشاورزی هرمزگان ،مهندس طهماسب غلام پور اظهار داشت: امسال یک میلیون و 500 هزار تن محصول سبزی و صیفی خارج از فصل در 50 هزار هکتار زمین زیرکشت برداشت می شود . وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود محصولات برداشت شده 20 درصد بیشتر از سال گذشته باشد. وی گفت : افزایش عملکرد در واحد سطح ، طرحهای توسعه ای ، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای از مهمترین دلایل افزایش تولید محصول سبزی و صیفی است. بادمجان ، گوجه فرنگی ، پیاز ، انواع فلفل ، خیار و هندوانه عمده محصولات هرمزگان است که در فصل پاییز و زمستان نقش مهمی در تنظیم بازار کشور دارد. معاون ...
عملیات طرح شبکه مراقبت وپیش آگاهی آفات و بیماریهای گیاهی در بشاگرد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد از عملیات طرح شبکه مراقبت وپیش آگاهی آفات و بیماریهای گیاهی دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمد احمدی اظهار داشت: عملیات طرح شبکه مراقبت وپیش آگاهی آفات و بیماریهای گیاهی با بکارگیری یک نفر کارشناس ناظر ثبت نام شده از طریق سازمان نظام مهندسی در سطح 400 هکتار از مزارع و باغات این شهرستان از آبانماه سالجاری آغاز گردیده است.

احمدی افزود: دراین طرح با حضور کارشناس ناظر در مزارع و باغات با ارائه مشاوره فنی و توصیه ها و راهنمایی کشاورزان در زمینه استفاده بهینه از کود و سموم در حد استاندارد و مدیریت تلفیقی آفات و بیماریها با تایید برمحصول سالم تا پایان اسفندماه سالجاری با نظارت عالی کارشناس فنی جهاد کشاورزی انجام وظیفه خواهند نمود.


بیش ازدوهزارو500هکتار از سطوح زراعی استان به کشاورزی حفاظتی اختصاص می یابد.


رئیس اداره فناوریهای مکانیزه جهادکشاورزی هرمزگان گفت: کشاورزی حفاظتی یکی از اهداف جهاد کشاورزی برای پایداری حاصلخیزی خاک وحفظ منابع آب وخاک اراضی است وهر ساله توزیع ،آموزش وترویج کاربرد ادوات کشاورزی حفاظتی در استان توسعه می یابد به گزارش روابط عمومی سازمان ،جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،مهندس شاهین شاهی زاده افزود:سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به توسعه کشاورزی حفاظتی توجه جدی داشته است. ودر سال گذشته  نیزبیش از 50 دستگاه ادوات کشاورزی در استان توزیع گردیده ونیز حدود دوهزارهکتار از اراضی زراعی هر ساله به این نوع کشت اختصاص می یابد. شاهی زاده ازنتایج کشاورزی حفاظتی به حفظ منابع مواد آلی خاک وبقایای گیاهی،حفظ ساختمان وموجودات زنده خاک ( در نتیجه عملکرد مطلوب محصول به مرور سالهای انجام عملیات کشاورزی حفاظتی)، کاهش تردد ماشین،کاهش مصرف انرژی (سوخت) وکاهش مصرف ...
همایش بسیج و رسانه و گفتمان ولایت در استان هرمزگان برگزار گردید.


در راستای اشاعه فرهنگ و تفکر بسیج و انتقال آن به نسل جوان، صبح امروز همایش بسیج و رسانه در بندرعباس آغاز شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،مهندس ناصر حیدری پوری ،رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ورئیس کارگروه اقتصادی بسیج سازندگی دراین همایش اظهارکرد:هدف استکبار هدف قراردادن معیشت مردم و ابزار آن تحریم است وی با اشاره به اینکه ریسک پذیری در بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش ها بیشتر است ابراز داشت : نرخ سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نسبت به بخش صنعت و خدمات پایین تر می باشد.و در کنار این چالش ها افزود:طبق گفته مقام معظم رهبری اگر برنامه ها و طرح ها اقتصاد مقاومتی اجرا گردد باعث افزایش نرخ سرمایه گذاری و منابع مورد نیازنیز می شود. ریس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به اینکه استان هرمزگان به رغم شرایط آب و هوا 15 سال خشکسالی ،دارای دوهزارو200تن ...
برداشت بیش از 80هزار تن لیموترش در رودان


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان از برداشت بیش از 80هزار تن لیموترش از پنج هزارو 800 هکتار سطح زیر کشت در شهرستان رودان خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،سهراب مرشدی با اشاره به اینکه در سال جاری نسبت به سال گذشته از لحاظ برداشت لیمو ترش با کاهش 17درصدی مواجه بودیم ،افزود:درسال گذشته از مجموع سطح زیر کشت محصول لیموترش در شهرستان بیش از 100هزار تن محصول برداشت شده بود که در سال جاری 86هزار تن محصول برداشت شد.  وی علت کاهش تولید را بیماری جاروک جادوگر، حذف باغات آلوده و جایگزینی ارقام مقاوم عنوان کرد و گفت: با توجه به ورود و انتشار چند ساله بیماری فایتوپلاسمایی جاروک لیموترش در باغهای شهرستان تولید محصول لیموترش کاهش داشته است. مرشدی افزود: تاکنون با رویکرد اصولی و تخصصی مسوولان در مدیریت این بیماری و برای جلوگیری از گسترش به سایر نقاط ...مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبرداد:
شروع کشت گندم درشهرستان بستک


مدیرجهادکشاورزی بستک گفت: هرساله کشت گندم دراین شهرستان از نیمه اول آبان ماه شروع وتا نیمه آذرماه خاتمه می یابد. به گزارش روابط عمومی جهادکشاورزی هرمزگان، عباس مویدی گفت: در سالجاری پیش بینی می شود با توجه به خرید تضمینی گندم و نوسانات قیمت سبزی وصیفی در سال گذشته بالغ بر 300 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت گندم اختصاص یابد.وی ابراز داشت :در سال گذشته 250هکتار از مزارع به کشت گندم اختصاص یافته بود. عباس مویدی تصریح کرد: رقم کشت شده این شهرستان از نوع چمران 2 بوده که پیش بینی می گردد بالغ بر یک هزارو100 تن گندم برداشت شود.که نسبت به سال گذشته باتوجه به شروع خوب بارندگی پاییزپیش بینی می شود افزایش این محصول را در این شهرستان داشته باشیم.وی خاطر نشان شد:برداشت گندم در این شهرستان از نیمه دوم فروردین شروع و تا نیمه اول اردیبهشت ...کشت توت فرنگی هیدروپونیک در شهرستان قشم
مدیر جهاد کشاورزی قشم از کشت توت فرنگی هیدروپونیک در سطح شش هزار متر مربع دراین شهرستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان،مالک یزدان پناه اظهار داشت: این محصول با سطح شش هزار متر مربع به روش هیدروپونیک توسط شرکت آچین کشت جزیره قشم با مدیریت حاتمی فر به بار نشست. وی ابراز داشت:این محصول در روستای رمکان در فضای باز با توجه به سطح زیر کشت به میزان 60هزار بوته در 15 هزار گلدان انتظار می رود حدود 15 تن توت فرنگی خارج از فصل در سالجاری برداشت شود.که نسبت به سال گذشته پیش بینی افزایش برداشت این محصول می رود. این مقام مسئول تصریح کرد: آبکشت یا هیدوپونیک روش نوینی برای پرورش گیاهان است و یک سیستم تغذیه گیاهی است که مشکلات موجود در کشت ازقبیل ساختمان فقیر خاک ، فقر خاک از لحاظ مواد غذایی ،زهکشی ضعیف و بافت غیر همگن خاک ،علفهای هرز و ارگانیسم بیماری زا موجود در خاک را برطرف می سازد .وی همچنین گفت: با استفاده از کشت های هیدرو پونیک علاوه ...مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر:
کشت دوباره نشاء گوجه فرنگی در مزارع شهرستان بندرخمیر آغاز شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر گفت : نشاء های گوجه فرنگی در 370 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان که به دلیل بارش تگرگ خسارت دیده بودند کاشته می شود.
بارش تگرگ 18 آبان امسال به نشاهای کاشته شده این شهرستان 10 میلیارد و 878 میلیون ریال خسارت وارد کرد.

ملایی افزود : امسال چهار میلیون نشاء گوجه فرنگی در 2 هزار و 500 هکتار از زمینهای زیر کشت شهرستان بندرخمیر کاشته شده است.

وی خاطر نشان كرد: بیشترین ارقام کشت شده  گوجه فرنگی در سال جاری  شامل سان سید  ، کومودرو   و متین  می باشد.وگفت : برداشت گوجه فرنگی در این شهرستان از اوایل دی آغاز می شود.

نمایش 11 الی 20 از مجموع 2019 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 2019 خبر
تصاویر گالری عکس: 60 عکس
بازدید امروز: 487
بازدید دیروز: 3349
کل بازدیدکنندگان: 5911717
افراد آنلاین: 80© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات