Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.irinfo@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 33 C°
طلوع آفتاب: 6:05 am
غروب آفتاب: 7:32 pm

پنج شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 39 C°


جمعه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 41 C°


شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 41 C°


یک شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 41 C°


دو شنبه
حداقل دما: 31 C°
حداکثر دما: 41 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


بیش از دوهزار متر کانال آبرسانی در مزارع کشاورزی بشاگرداحداث شد.


مدیرجهادکشاورزی شهرستان بشاگرد از احداث بیش از دوهزار متر کانال آبرسانی در مزارع کشاورزی این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، محمد احمدی گفت: این کانال آبرسانی از محل اعتبارات آب و خاک برای 80 نفر بهره بردار بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار در مزارع کشاورزی شهرستان بشاگرد به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پوشش بتنی کانال، رایج‌ترین پوشش کانال‌های آبیاری در کشور است و عمدتاً با هدف جلوگیری از هدر رفتن آب، مصرف بهینه، جریان آب با سرعت بیشتر و ایجاد مقاومت نسبی بالا‌تر و به‌دنبال آن کاهش حریم و هزینه‌های استملاک اراضی و سهولت در امر نگهداری و بهره‌برداری را در پی دارد، افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان داشت و افزود: با اجرای این طرح راندمان آبیاری افزایش می‌یابد.


مبارزه با علف های هرز مزارع ذرت در استان


مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:عمده مبارزه با علف های هرز مزارع ذرت از 15 مردادماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، پرویز ترابی زاده افزود: خسارت علف های هرز مثل آفت برای کشاورز قابل مشاهده نیست ،زیرا رقابت بین محصول و علف هرز برای جذب بیشتر آب و مواد غذایی از طریق ریشه است.

وی تصریح کرد: مبارزه با علف های هرزذرت  در 2-6 هفته اول کشت حایز اهمیت می باشد.

وی در ادامه گفت: کشاورزان باید با حساسیت بیشتر نسبت به مبارزه با علفهای هرز خسارتزا براساس توصیه های کارشناسان مجرب اقدام نمایند.

ترابی زاده افزود: پیش بینی می شود در سالجاری 5هزارو500هکتار از اراضی استان به این کشت اختصاص یابد و شهرستان حاجی آباد با بیشترین سطح زیر کشت این محصول را در استان داراست.

سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان :
پیشتاز در اجرای طرح تولید محصول سالم


مدیر زراعت  سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان را بعنوان یکی از استان های پیشتاز در اجرای تولید محصول سالم نام برد وگفت: تولید محصول سالم از اولویت های  مهم این سازمان قلمداد می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان مهندس کوروش صادقی ، هرمزگان را بعنوان یکی از استانهای پیشتاز در اجرای این طرح نام برد واظهار امیدواری  کرد: افزون بر 16 هزار هکتار از سطوح زیر کشت محصولات زراعی و باغی به تولید محصول سالم اختصاص یابد. وی ابراز داشت: این طرح  تاکنون در سطح چهار هزار و300 هکتار از مزارع ویکهزار هکتار از باغها اجرا شده وتا مهر ماه امسال (پایان سال زراعی 94-93 )نیز درباغات اجرا می شود. صادقی اضافه کرد: در راستای ساماندهی بهره برداران تولید کنندگان با همکاری این سازمان تعداد10 تعاونی تولید محصول سالم در سطح شهرستان های این استان تشکیل شده است. این مقام مسئول ...
فروش مستقیم کود به کشاورزان در استان هرمزگان


در راستای تسهیل فروش و تسریع در توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز در استان، دستور العملی از سوی شرکت خدمات حمایتی در جهت کاهش هزینه های مرتبط به کارشناسان و بهره برداران عمده استان ابلاغ شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس طهماسب غلامپور،معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان خبر داد:کشاورزان عمده استان که میزان سهمیه کودشیمیایی آنها در هرمرحله صدورحواله در حدود 20تا25 تن کودشیمیایی باشد، میتوانند پس از اخذ معرفی نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به دریافت کود شمیایی اقدام نمایند. وی تصریح کرد: کشاورز عمده باید با مراجعه به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی هرمزگان ، نسبت به ثبت نام در سیستم توزیع هوشمند کود براساس مشخصات سجلی و کروکی محل تخلیه کود و واریز وجه حواله کود به حساب شرکت اقدام نمایند. وی با اشاره ...
رسیدگی به بیش از 800 مورد پرونده واگذاری اراضی


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس گفت: طی شانزده ماه گذشته یک هزارو200 مورد پرونده واگذاری اراضی در حوزه شهرستان بندرعباس توسط گروه نظارتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، منصور شفیعی افزود: به آن دسته از صاحبان طرحهایی که از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار نبوده و یا راکد مانده بودنداخطاریه صادر گردید تا طرحهای مذکور ، فعال شده و به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه صاحبان طرحهایی را که توجهی به اخطارهای ارسالی نمی کنند و نسبت به اجرای تعهدات کوتاهی دارند طبق قوانین و مقررات مرتبط اقدام می شود،

شفیعی عنوان کرد:تعداد 110 مورد از واگذاریها نیز به دلیل عدم پیشرفت مراحل تامین آنها انجام ،تا شرایط فسخ فراهم گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک تشریح کرد:
نظارت دقیق بر اراضی واگذار شده طرح های کشاورزی و غیر کشاورزی


مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک ازعوامل نظارتی دقیق بر اراضی واگذار شده طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی براساس فرم های جدید بطور جدی و دقیق خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، عباس مویدی گفت:877مورد پرونده طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی در این شهرستان موجود می باشد که نظارت بر طرحهایی که پیشرفت فیزیکی کمتری دارد در الویت قرار دارد، وی افزود :در صورت عدم انجام تعهدات مجریان طرحها ،برابر برنامه زمانبندی طرح برخورد قانونی صورت می گیرد. مویدی تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در تولید و اشتغال زایی در بخش کشاورزی ، نظارت براین اراضی در سطح هفت هزارو200 هکتار صورت می گیرد. وی با اشاره به اینکه متخلفین تغییر کاربری غیر مجاز به منظور برخورد قانونی به مراجع ذیربط معرفی می گردندگفت: جهت جلوگیری از تغییر کاربری اراضی ...مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد خبر داد:
اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی شهرستان حاجی آباد


مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی و باغات شهرستان حاجی آباد در سالجاری خبر داد و افزود: سهمیه این شهرستان دوهزار هکتار است . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، محمدعلی علیپور گفت: با سهمیه دوهزار هکتار اراضی در این شهرستان ،از این میزان 600 هکتاردر حال اجرا می باشد ، وی افزود: پیش بینی می شود مابقی تعهدات تا پایان سال به اتمام برسد. وی با بیان اینکه 85 درصد میزان اعتبار دولتی که به صورت بلاعوض کمک شایانی به بهره برداران می شود و 15 درصد سهم خودیاری از طرف کشاورزان است. علیپور ابراز داشت: بیشترین استقبال اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی صورت می گیرد که تاکنون بالغ بر 9هزارو700 هکتار از 15 هزار هکتار اراضی و باغات قابل اجرا ، انجام شده است ، که معادل 60درصد می باشد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: ...
برگزاری کارگاه آموزشی ترویجی طرحهای اقتصادی مقاومتی در بندر لنگه


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندر لنگه گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ،مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با هماهنگی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه بندرلنگه ، کارگاه آموزشی یک روزه طرح های اقتصادی مقاومتی در بندر لنگه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،محمد پورعلی افزود: این کارگاه آموزشی با محوریت پرورش مرغ بومی ، پرورش قارچ خوراکی ، کشت گلخانه ای در بندر لنگه برگزار گردید، وی اضافه کرد: این کارگاه آموزشی بیش از 156 نفر شرکت کننده داشت که محتوای آموزشی دوره مهارتی شامل مجموعه دانش و مهارتهایی است که در طول دوره آموزشی به کارآموزان ارائه می شود. وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح الگوسازی طرح های اقتصاد مقاومتی بوده که می توان به ترویج و فرهنگ سازی فعالیت بومی بین روستاییان پرداخت . مهندس ...
تلاش برای توسعه سردخانه های کشاورزی، درراستای حمایت از تولیدکنندگان


 سرپرست مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:سردخانه‌ها دارای قابلیت حفظ و نگهداری از محصولات زراعی و باغی و مواد غذایی بوده و این امر حاکی از اهمیت احداث سردخانه‌ها در ایجاد صرفه اقتصادی بیشتر برای تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و باغی است.  به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان،علی جابری،افزود: سردخانه‌ها درکاهش ضایعات محصولات کشاورزی نقش کلیدی داشته وسازمان درتلاش برای توسعه سردخانه های محصولات کشاورزی،از تمام سرمایه‌گذاران و افرادی که تخصص لازم در این صنعت را دارند دعوت میکند با مراجعه به مدیریت صنایع سازمان، دررابطه با اخذ مجوز ساخت اقدامات لازم را با همکاری وراهنمایی کارشناسان متخصص به انجام رسانند. جابری ، ظرفیت سردخانه های شیلاتی، زراعی و باغی این استان را برای سردخانه بالای صفرهشت هزارو850 تن و برای سردخانه های زیرصفرهفت هزارو300 ...مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:
ظرفیت جوجه ریزی مرغداریهای هرمزگان 285 واحد مرغداری است.


مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به وجود 285 واحد مرغداری گوشتی در سطح استان گفت:ظرفیت جوجه ریزی مرغداریها در سال جاری 7/5 میلیون قطعه در دوره است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، محمد قریشی ، میزان جوجه ریزی سال گذشته 15 میلیون قطعه با 24 هزار تن گوشت تولیدی عنوان و اضافه کرد: در صورت تامین به موقع نهاده ها امکان تولید امسال نسبت به سال کذشته افزایش می یابد. وی اظهار داشت : میزان تولیدتخم مرغ تولیدی سال گذشته را 50 تن ذکر کرد و گفت: در حال حاضر 285 واحد گوشتی ، 1 واحد تخمگذار به ظرفیت 10هزار قطعه در هر دوره و 2 واحد مرغ مادر به ظرفیت 60هزار قطعه در استان هرمزگان فعالیت دارند. قریشی افزود: جوجه ریزی فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما در خرداد به دلیل  آشفتگی بازار در دوماهه اول افزایش تولید و کاهش تقاضا ...نمایش 11 الی 20 از مجموع 1796 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1796 خبر
تصاویر گالری عکس: 63 عکس
بازدید امروز: 853
بازدید دیروز: 3486
کل بازدیدکنندگان: 5270874
افراد آنلاین: 76© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات