Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.ir
info@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 25 C°
طلوع آفتاب: 5:53 am
غروب آفتاب: 5:00 pm

جمعه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 32 C°


شنبه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 31 C°


یک شنبه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 32 C°


دو شنبه
حداقل دما: 20 C°
حداکثر دما: 32 C°


سه شنبه
حداقل دما: 21 C°
حداکثر دما: 34 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی شهرستان جاسک


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت: نزدیک به 400 هکتار از اراضی کشاورزان شهرستان جاسک طی سالجاری زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، علی انتظارالمهدی بیان داشت: با اجرای آبیاری تحت فشار در کل اراضی تحت پوشش شهرستان به این سیستم های آبیاری به دوهزارو 500 هکتار خواهد رسید.

انتظارالمهدی عنوان داشت: 30 هکتار از این اراضی در ابتدای ماه جاری تحویل کشاورزان گردیده و 50 هکتار دیگر طی هفته آینده به کشاورزان تحویل خواهد شد.

همچنین وی بیان داشت: با توجه به بحران خشکسالی طی سالیان اخیر بخصوص در سطح شهرستان جاسک اجرای سیستم های نوین آبیاری باعث افزایش راندمان آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب در این شهرستان خواهد شد.

 


تولید شیره خرما(دوشاب) در شهرستان بستک


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک از تولید شیره خرما در شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، عباس مویدی گفت: در این شهرستان 5 کارگاه شیره پزی خرما به روش سنتی فعال می باشد که پیش بینی می شود بالغ بر 100 تن شیره خرما در شهرستان تولید شود. وی افزود: مهمترین مصرف شیره خرما در بسته بندی خرما است که خرماها را با شیره و ادویه های معطرمخلوط کرده و درظروف بااندازه  و وزنهای مختلف بسته بندی می کنند که با این روش خرما های بسته بندی شده از گزند آفات انباری مصون مانده و خرما تازگی خود را حفظ می نماید. مویدی با اشاره به اینکه هر ساله عملیات شیره پزی خرما در شهرستان بستک از مهر ماه شروع و تا آذر ماه ادامه دارد.ابراز داشت: خرماهای مورد استفاده در شیره پزی از نوع درجه 2 و 3 نظیر ارقام مرزبان، پیبا ، زامردان و . . . می باشد. وی بیان نمود: سطح زیر ...
پرداخت کامل مطالبات کشاورزان هرمزگانی بابت خریدمحصولات


مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان گفت: تمام مطالبات کشاورزان هرمزگانی بابت خریدمحصولات از ابتدای سال تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،حمزه رادمنش افزود: در این مدت ۵۱هزار و ۱۲۰ تن انواع محصولات به ارزش ۶۱۷ میلیارد ریال به صورت توافقی و تضمینی خریداری شده است .

وی گندم ، کلزا ، ذرت دانه‌ای و خرمارا مهمترین کالاهای خریداری شده از کشاورزان برشمرد.

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان گفت : در سال زراعی امسال حدود ۴۲ هزار و ۱۶۷ تن گندم از طریق۱۲ مرکز خرید فعال این سازمان به صورت تضمینی خریداری شد .


برگزاری دوره آموزشی اصول اجرای روش مبارزه بیولوژیک در شهرستان بندرلنگه


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه از برگزاری دوره آموزشی اصول اجرای روش مبارزه بیولوژیک خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس  محمدپورعلی ابراز داشت: با شروع کشت گوجه فرنگی در منطقه پدل مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری مدیریت حفظ نباتات سازمان اقدام به برگزاری این دوره آموزشی نمودند. وی افزود: امروزه با شیوع آفات مختلف در گوجه فرنگی و از سویی مقاومت آفات به سموم مختلف بایستی از روش های تلفیقی جهت مبارزه و کنترل این آفات استفاده نمود.از این رو بایستی این روشها با اصول و قوائد خاص انجام شود تا بتواند تاثیری مثبت بر آفات داشته باشد.در طی این دوره کارشناسان به ارائه اطلاعات کارشناسی و آموزشی اصول اجرای روش های مبارزه پرداختند. مهندس پور علی بیان نمود: زمانی اصول مبارزه بیولوژیک به معنای واقعی محقق می گردد که کشاورز با کارشناسان ...
اختصاص 3هزارو500 هکتار از اراضی کشاورزی میناب به کشت گوجه فرنگی


مدیر جهاد کشاورزی میناب با اشاره به فصل کاشت گوجه فرنگی در این شهرستان گفت: 3هزارو500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داده شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مهدی عباسپور عملکرد تولید در هر هکتار را 35 تن ذکر کرد وافزود: پیش بینی می شود امسال از این میزان سطح زیر کشت، 122هزارو500 تن محصول برداشت شود. وی، هشتبندی، چراغ آباد، توکهور، زرتوجی، راونگ و گوربند را از عمده نقاط کشت گوجه فرنگی این شهرستان عنوان کرد. این مسئول بیان داشت: سال گذشته نیزهمین میزان از اراضی به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافت. عباسپور، برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی ترویجی، استفاده بهینه از کود و سم و نظارت مستمر کارشناسان و آموزش مبارزه با آفات و بیماریها را از جمله اقداماتی ذکر کرد که در جهت تولید و افزایش این محصول صورت گرفته است. وی ...
طرح واکسیناسیون دام های سبک درسیریک علیه بیماری آبله آغاز شد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت: مرحله نخست طرح واکسیناسیون بیماری آبله دام های سبک (بز و گوسفند) با هدف پیشگیری ومقابله با بیماری آبله در این شهرستان آغاز شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، سیدرضا امیرزاده  افزود: در این مرحله 32 هزار و 500 راس دام سبک تا 30 آبان ماه واکسینه می شوند.وی بیان داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون همچنین 90 درصد از دام های سیریک درمقابله با بیماری های تب برفکی، تب مالت و مبارزه با انگل های خارجی بصورت رایگان توسط دامپزشکی شهرستان واکسینه شدند.امیر زاده خاطرنشان کرد: مبارزه با بیماری خطرناک حیوانی با همکاری بخشداری ها، شوراهای اسلامی، دهیاران و معتمدین سرعت بسیار خوبی در راستای واکسیناسیون دام صورت می گیرد.وی با بیان اینکه دامپزشکی با کنترل و نظارت بهداشتی بر موادغذایی پروتئینی ...
فعالیت قرنطینه نباتی بندر لنگه بر صادرات و واردات


صادرات غیر نفتی به عنوان یکی از مهمترین ارکان اقتصاد کشور ما همواره نقش قابل توجهی در رشد و توسعه اقتصاد ملی داشته و تولید صادرات محور در تاکیدات مستمر مقام عظمای ولایت،روشنگر راه اقتصاد بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،مهندس محمد پورعلی با اشاره به اینکه  بندرلنگه از جمله بنادر مهم در این امر مهم به واسطه قرابت این بندر با کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد. افزود:در شهریور ماه 93 میزان صادرات محصولات کشاورزی در این بندر 23هزارو973 تن بوده که توسط کارشناسان ارائه داده شده است. وی اظهار داشت:از این میزان صادرات، قسمت اعظم آن مربوط به محصولات سبزی و صیفی مانند پیاز،گوجه فرنگی،خیار سبز، هندوانه و خربزه و...همچنین میوه جات شامل سیب، انار،کیوی، خرمالو و.... و خشکبار از جمله خرما بوده است. مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه تصریح کرد :در کنار مقوله ...
جلسه شورای اداری و بازدید ریاست محترم سازمان از پروژه های کشاورزی شهرستان میناب


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: جلسه ای با حضور ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان جناب مهندس حیدری پوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان و غلام پور معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان وکلیه روسای مراکز جهاد کشاورزی و مسئولین بخشهای تخصصی مدیریت در محل دفتر مدیریت برگزار گردید . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،مهدی عباسپور با اشاره به  اقدامات انجام شده در این مدیریت را به استحضار ریاست سازمان رساند و پیشنهاداتی در حوزه کاری ارائه نمودند . وی افزود:دراین جلسه هر یک از مسئولین واحدها گزارش وپیشنهادات و مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود را ارائه نمودند . عباسپور بیان نمود: مهندس حیدری پوری درخصوص سابقه کشاورزی ورونق کشاورزی درشهرستان میناب ،برنامه های سال جاری واولویت های کاری سازمان درارتباط باافزایش کمیت وکیفیت تولیدات گیاهی ...
مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان هرمزگان:


19فقره پروانه بهره برداری واحد مرغدار صنعتی به ظرفیت 340هزارقطعه در استان هرمزگان صادر شد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت :در سال گذشته 24 فقره پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی در بخش مرغداری صنعتی به ظرفیت 570هزار قطعه صادر شده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،محمد قریشی  افزود : از این تعداد مجوزهای صادر شده در شش ماه اول سال 93 واحدهای مرغداری صنعتی، به19 فقره پروانه بهره برداری ، مرغ نیمچه گوشتی به ظرفیت 340 هزار قطعه، یک فقره موافقت اصولی مرغ تخمگذار به ظرفیت 100 هزار قطعه ،اشاره نمود.

وی عنوان کرد: از دیگر مجوزهای صادر شده در شش ماه اول سالجاری، 3 فقره موافقت اصولی به ظرفیت 900 قطعه پرواری ، 4فقره موافقت اصولی شتر مرغ مولد به ظرفیت 250قطعه ، 4فقره موافقت اصولی پرورش بلدرچین به ظرفیت 130هزارو800 قطعه صادر شده است.

 


مبارزه با موش در مزارع و باغات استان هرمزگان


مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت:مبارزه با این آفت به لحاظ خسارت به محصولات کشاورزی و همچین انتقال بیماری های مهلک به انسان همواره مورد توجه بوده و بهمین دلیل هر ساله عملیات مبارزه با آن در پروژه های سازمان جهاد کشاورزی منظور میگردد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، پرویز ترابی زاده با اشاره به خسارت قبل از برداشت این آفت به محصول بین 5 تا 10 درصد و بعد از برداشت 20 درصد میباشد و پیش بینی سطح  آلوده در استان در سال جاری 15هزار هکتار تخمین زده شد که با توجه به شرایط آب و هوایی و براساس تراکم گیری سال جاری میزان تراکم آفت بعضاً دو برابر نرم مبارزه نیز گزارش شده است که تاکنون در بیش از 18هزار هکتار از مزارع عملیات مبارزه انجام شده است. وی ابراز داشت:نکاتی در عملیات مبارزه حائز اهمیت است و کشاورزان نیز بایستی مد نظر قرار دهند که می توان به شناخت ...نمایش 11 الی 20 از مجموع 1958 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1958 خبر
تصاویر گالری عکس: 60 عکس
بازدید امروز: 2759
بازدید دیروز: 3794
کل بازدیدکنندگان: 5800658
افراد آنلاین: 67© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات