Hormozgan Agriculture of Jahad


ناصر حیدری پوری
riasat@hormozgan-agri-jahad.ir
info@hormozgan-agri-jahad.irوضعیت آب و هوای امروز و فردا
بندرعباس


دمای فعلی: 28 C°
طلوع آفتاب: 5:48 am
غروب آفتاب: 5:05 pm

شنبه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 33 C°


یک شنبه
حداقل دما: 23 C°
حداکثر دما: 33 C°


دو شنبه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 33 C°


سه شنبه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 35 C°


چهار شنبه
حداقل دما: 22 C°
حداکثر دما: 34 C°فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

نمایش بر حسب تاریخ از الی


سه هزار و500 هکتار از اراضی کشاورزی میناب به زیر کشت پیاز می رود.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب با اعلام اینکه کشت پیاز در  مزارع این شهرستان آغاز شده است،گفت:در سالجاری  حدود سه هزارو500 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان به زیر کشت پیاز می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان مهدی عباسپور اظهار کرد : از این میزان سطح زیر کشت پیش بینی می شود87 هزار و500 تن پیاز برداشت شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل هیج تغییری صورت نگرفته است.

عباسپورنقاط مهم کشت این محصول را چراغ آباد ،هشتبندی ،تیرور ،تلنگ ،گوربند و راونگ  ذکر کرد.

این مقام مسوول در خصوص فصل کاشت و برداشت اذعان داشت :زمان کاشت این محصول از اواسط مهر آغاز وتا اواخر آبان ماه  ادامه دارد و همچینین فصل برداشت آن رقم زودرس اواخر دی لغایت اواخر اسفند و رقم دیر رس اواخر بهمن لغایت اواخر فروردین ماه می باشد.


مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال 92 تاکنون تعداد4واحد صنایع کشاورزی به بهره برداری رسیده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس سهراب رمضان پور افزود: برای راه اندازی این واحدها میزان 32میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است .وی ادامه داد: به بهره برداری رسیدن این واحدهای تولیدی زمینه اشتغال برای 60 نفر و جذب هشت هزار تن ماده خام کشاورزی را فراهم نموده است.

وی درباره نوع این صنایع و سهم هر شهرستان ازاین واحدها گفت:این واحدهای صنایع کشاورزی 3فقره در حوزه زراعی و یک مورد نیز در بخش شیلاتی بوده است .

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان یادآوری کرد: تعداد2واحد از این واحدها در شهرستان بندرعباس و در شهرستانهای حاجی آباد و میناب هر کردام یک واحد به بهره برداری رسیده است.

 


اولین جلسه هماهنگی فنی مهندسی ناظران در شهرستان پارسیان برگزار شد.


اولین جلسه هماهنگی ناظران در دفتر مدیریت شهرستان با حضور کلیه ناظران و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس یعقوب دلدار با اشاره به اهمیت کارناظران و دقت در برنامه ریزی صحیح و به موقع سرکشی به مزارع و تهیه گزارش اظهار کرد: این جلسه با اولویت طرح گندم که از سیاستهای سازمان و مدیریت شهرستان می باشد. دلدار گفت: همه ما در خصوص اهمیت طرح گندم و جایگزین شدن آن با کاشت گوجه فرنگی که از مشکلات بوجود آمدن پدیده خشکسالی و کشت و تولید بیش از حد گوجه فرنگی و ضرروزیان به کشاورزان و در نتیجه ازبین رفتن خاک و مصرف بی رویه آب و خشک شدن سفره های زیر زمینی می باشد ،است.که همه ما باید دست به دست هم دهیم و با ارشاد و راهنمایی کشت شهرستان را از تک محصولی به سمت و سویی ببریم که کشت گندم جایگزین کشت گوجه فرنگی شود. دلدار همچنین ...
آغاز کشت محصولات پائیزه در هرمزگان


 مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: کشت محصولات پائیزه در زمین های کشاورزی استان هرمزگان آغاز شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس کوروش صادقی اظهار داشت : کار آماده سازی در بیش از 79 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی استان هرمزگان برای کشت پاییزه انجام شده است. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی در ادامه تصریح کرد: دراین زمینه کار کشت محصولاتی همچون سبزیجات و علوفه هم اکنون در استان آغاز شده و قرار است امسال محصولات مختلف از جمله گندم ،پیاز ، گوجه فرنگی ،کلزا و سایر محصولات سبزی و صیفی در زمینهای کشاورزی استان در فصل پاییز کشت شود. وی در ادامه یادآور شد:این محصولات بیشتر در شهرهای بندرعباس،میناب، حاجی آباد ورودان کشت می شود. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان کشت محصولات پاییزه دراستان را از مهرماه تا دی ماه ...
بارش باران در پارسیان باعث تلف شدن تعدادی ازدامها شد.


اولین بارش باران باران پاییزی در شهرستان پارسیان شروع به بارش کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،مهندس یعقوب دلدار گفت: این بارش باران پاییزی که بیشترین بارش در سمت شرق شهرستان که میزان آن دربخش مرکزی در روستای هشنیز بود حدود 60میلیمتر گزارش شد.

وی تصریح کرد: این بارش باران در پاره ای از مناطق بوده که میزان بارش از سه میلیمتر تا 60میلیمتر گزارش شده است.

وی با اشاره به  غیر منتظره بودن بارش باران ،ابراز داشت: در روستاهای هشنیز باعث تلف شدن تعدادی از دامها که با توجه به عدم آگاهی دامداران در خصوص بارش باران در مسیر سیلاب قرار داشتند،رخ داد.


کار برداشت محصول خرما از نخلستانهای بندرخمیر به پایان رسید.


کار برداشت محصول خرما از نخلستانهای بندرخمیر به پایان رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر از پایان برداشت خرما از نخیلات این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس علی ملائی ماران گفت: برداشت خرما از ارقام عمده محصول در سطح شهرستان بندرخمیر پایان یافت ،وی خنیزی ، خاصوبی، موصلی را از ارقام عمده خرمای شهرستان نام برد.

وی با اشاره به وقوع طوفان در مرداد ماه سالجاری و افزایش خسارت وارد شده ،افزود:چهار هزار تن از نخلستانهای این شهرستان برداشت گردید. ،که افزایش تولید در شهرستان صورت نگرفته است.

وی سطح زیر کشت نخیلات این شهرستان را یک هزارو 250 هکتار اعلام کرد و افزود: نسبت به سال گذشته تغییری در سطح زیر کشت ایجاد نشده است.

مهندس ملائی ماران بیشترین سطح زیر کشت خرما دراین شهرستان ،به رویدر و روستاهای تابعه آن اشاره کرد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان از اهمیت و فواید کود مرغی در فصل پاییزخبر داد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان با اشاره به اهمیت و فواید کود مرغی در فصل پاییز که بیشترین زمان برای تجزیه کود مرغی و آماده سازی عناصر غذایی موجود در آن فراهم می گردد اشاره نمود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ،یعقوب دلدار با اشاره به گزارش درج شده در روزنامه محلی استان مبنی بر اعلام کود مرغی در شهرستان پارسیان سلامت مردم را به خطر می اندازد ،گفت:با شروع فصل پاییز آغاز کشت دراین شهرستان شروع می شود و استفاده از کودهای آلی و ارگانیک کود مرغی امروز در دنیا خصوصا درایران به مصرف کشاورزی می رسد. و به این عمل می توان کودهای شیمیایی که آثار مخربی به روی زمین و محصول و در نتیجه برای انسان خواهد داشت مورد استفاده قرار نگیرد و اینگونه کودها جایگزین آن شود. وی با بیان خواص و امتیاز کود مرغی درکشاورزی افزود: تامین مقدار زیادی از عناصر غذایی مورد استفاده گیاه ...
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: تاکنون بیش از 81 هزار هکتار از باغ ها و مزارع استان زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است .


مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان از اجرای سیستم های نوین آبیاری در سطح 79هزارو476هکتار از باغ ها و مزارع استان تا پایان سال گذشته  خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، علی باقرزاده گفت:در سال جاری نیز 10هزارهکتار از اراضی استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز خواهند شد که برای اجرای سیستم تحت فشار قطره ای درسال گذشته به ازای هر هکتار45تا 56 میلیون ریال اعتباربلاعوض دولتی تخصیص یافته است.

وی بیان کرد : برای اجرای تعهد سال جاری و توسعه روش های آبیاری تحت فشار مبلغ 450میلیارد ریال از محل کمک های بلاعوض فنی و اعتباری هزینه خواهد شد وبخشی از هزینه ها نیز از سوی بهره برداران تامین می شود .  

باقرزاده یادآوری کرد : در سال جاری تاکنون اجرای 2هزارو17 هکتار طرح آبیاری تحت فشار اجرا و صاحبان طرح برای دریافت اعتبار به صندوق معرفی شدند.


حمایت از پرورش شتر در استان موجب اشتغال زایی است.


گوشت شتردر هرمزگان تاكنون نتوانسته در  سبد غذايي خانوارهاي هرمزگاني جايي پيدا كند وهمين امر زمينه را براي صادارت به سایر استانهاوکشورهای همجوار فراهم كرده وعلاوه بر آن نبود بازار مناسب براي فروش اين محصول در داخل استان موجب شده اين محصول پروتئیني سالم   به شكل  صادراتي براي برخي كشورهاي همسايه به ارمغان برده شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: استان  با دارا بودن بیش 21 هزار نفر شتر كه 50 درصد اين تعداد درشهرستانهای  جاسك وسيريك هستند . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مهندس ناصر حیدری پوری اظهار کرد: شرایط اقليمی و مرتع هرمزگان براي پرورش  شترمساعد تر از ساير استانها است و افزود: سازمان جهاد کشاورزی به دنبال اهميت دادن به پرورش اين نوع دام در استان به منظور توليد گوشت شتر ودر آینده ...
مراسم جشن عید غدیر خم با حضور خانواده های کارکنان سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان برگزار شد.


  به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم ، ولایت و مدیریت واحد در نظام اسلامی را یکی از اصول اصلی فکری و مبانی اصولی اسلام عنوان کرد و گفت: واقعه غدیر خم یکی از مهمترین اصولی است که امروز با تأسی از آن و نگاه به گذشته و آینده می توان درس عبرت آموخت.حیدری پوری خاطرنشان کرد: سیاست های سازمان در سال اقتصادوفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی با تدبیر وامید در مسیر تولید پایدار کشاورزی با شتاب مضاعف در حال حرکت است. در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر توانایی مطالبی را درخصوص خانواده موفق  بیان کردند وی اظهارکرد: که خانواده موفق باید چند ویژکی داشته باشد ، قران محور ، قدر شناس ،مسئولیت پذیر و ولایت مدار باشند دکتر توانایی گفت :برای توجه بیشتر به قرآن این پنج سوره را به طور مرتب قرائت کنید 1- سوره یاسین قلب قرآن 2- سوره الرحمن عروس قرآن 3- ...نمایش 11 الی 20 از مجموع 1944 مطلب
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
پرتال تکریم ایران
پرتال وزارت جهاد کشاورزی
سامد (مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری)میزان رضایتمندی از نحوه ارائه خدمات سازمان جهادکشاورزی به مراجعین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تعداد اخبار: 1944 خبر
تصاویر گالری عکس: 60 عکس
بازدید امروز: 1602
بازدید دیروز: 1545
کل بازدیدکنندگان: 5772296
افراد آنلاین: 91© تمام حقوق این سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.
www.hormozgan-agri-jahad.ir / www.h-a-j.ir / www.hormozgan-agri-jahad.com
پیاده سازی، پشنیبانی و بروز رسانی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات