سازمان جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات جانبازان حمایت های لازم را به عمل می آورد ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ساعت ۱۱:۴۸ سازمان جهاد کشاورزی در خصوص پیگیری و رفع مشکلات جانبازان بخش کشاورزی از جمله مسکن، بیمه  و اشتغال فرزندان آنها، تا آنجایی که قانون اجازه دهد حمایت خواهد کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : امروز جانبازان و ایثارگران در بخش کشاورزی نیاز به توجه بیشتری دارند و این امر از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی می باشد.

توسعه کشت گونه های گیاهی با نیاز آبی کم در جاسک ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ساعت ۱۱:۴۲ در راستای مدیریت منابع آبی، جهاد کشاورزی شهرستان جاسک کشت گیاهان با مصرف آب کمتر را در دستور کار قرار داد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت : به دلیل خشکسالی های اخیر و کمبود آب در بخش کشاورزی کشت گونه های گیاهی با مصرف آب کمتر با هدف مدیریت منابع آبی و ایجاد کشاورزی پایدار در دستور کار قرار دارد. به گزارش واحد اطلاعات  و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، شرفی در نخستین نشست شورای اداری جهاد کشاورزی جاسک افزود : همچنین توسعه کشت محصولات استراتژیک از جمله گندم و کلزا از اولویت های این مدیریت می باشد.

آغاز برداشت محصول کلزا در شهرستان حاجی آباد ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ساعت ۱۱:۳۸ شهرستان حاجی آباد به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مناسب  مستعد تولید کلزا می باشد . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد گفت : عملیات برداشت محصول کلزا در سطح 755 هکتار در این منطقه آغاز شد و پیش بینی می شود ازاین سطح 1هزار و 230 تن محصول برداشت شود.

مدیر رفاه و پشتیبانی جهاد کشاورزی هرمزگان تاکید کرد: اجرای برنامه های ارتقاء سلامت و بهداشت کارکنان و خانواده ها ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ساعت ۱۱:۲۹ همزمان با گرامیداشت هفته سلامت ، نمایشگاهی با هدف ارتقاء آگاهی کارکنان و ترویج زندگی سالم در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با عرضه محصول سالم و توزیع بیش از 300 نسخه بروشور و کتابچه آموزشی در ارتباط با آموزش بهداشت و تغذیه برگزار گردید.  به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی هرمزگان ، مدیر رفاه و پشتیبانی این سازمان با تاکید بر اهمیت وارتقاء سلامت جسم و روان  کارکنان و خانواده های ایشان تاکید کرد:  سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان با دارا بودن 570نفر پرسنل شاغل  به عنوان سازماني گسترده و پويا همواره نسبت به برنامه ريزي و اجراي طرحها و برنامه های رفاهی براي كاركنان اقدام و بر ضرورت بهبود و استمرار آن تاكيد دارد.

اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضاهای گلخانه ای هرمزگان ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ ساعت ۱۵:۲۵ یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی توسعه فضا های گلخانه ای است که در همین راستا در سفر ریاست جمهوری به استان برای ایجاد گلخانه ها اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال اختصاص داده شد. مدیر عامل شرکت  شهرک های کشاورزی کشور گفت : استان هرمزگان با توجه به شرایط آب و هوایی ، دسترسی به دریا و بازارهای حاشیه خلیج فارس، ظرفیت های خوبی برای توسعه فضا های گلخانه ای دارد.

حمایت از کشت محصولات کشاورزی با مصرف آبی کم ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ ساعت ۱۵:۱۳ استاندار هرمزگان با اشاره به عدم وجود توجیه منطقی کشت محصولات کشاورزی با مصرف بالای آب  در استان هرمزگان تصریح کرد: بایستی از محصولات کشاورزی با مصرف آبی کم حمایت شود و اصلاح الگوی کشت باید برای صنف های کشاورزی تبیین شود.

برداشت انبه نارس در هرمزگان ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ ساعت ۰۸:۰۷ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : سطح زیرکشت باغ های انبه در استان 2 هزار و 862 هکتار است که عملیات برداشت انبه نارس در استان آغاز شده است.

نتیجه انتخابات نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان علام شد ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ ساعت ۰۸:۰۴ رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت : انتخابات نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد.

کلزا کاران بندرعباسی محصول خود را برداشت کردند ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ساعت ۱۰:۲۱ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس گفت : سطح زیر کشت محصول کلزا در این منطقه 47 هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح بیش از 100 تن محصول برداشت شود.

نرخ ارز واردات کالاهای اساسی افزایش نخواهد یافت ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ساعت ۱۰:۱۹ وزیر جهاد کشاورزی گفت : نرخ ارز واردات کالاهای اساسی افزایش نخواهد یافت.